14.11.2018

ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПОДАТКУ НА ВИВЕДЕНИЙ КАПІТАЛ

•••

Шановні співвітчизники!

Становище в Українi, де очікування суспільством глибоких реформ набули величезного розмаху, доходить тiєї межi, коли змiни неминучi. Серед найбільш затребуваних часом модернізацій не останнє місце посідає податкова реформа, одним з ключових елементів якої є відмова від застарілого механізму оподаткування прибутку.

Сьогодні цей процес найбільше потерпає від дискреції (можливості чиновників «вирішувати питання» на власний розсуд) та призводить до великих зловживань та викривлень. Зокрема, живить корупцію, сприяє великомасштабному уникненню від сплати податку, насамперед – з боку великих корпорацій, що розмиває податкову базу та спотворює конкуренцію. За консервативними оцінками вітчизняних експертів, обсяги транскордонних фінансових потоків українського походження з ознаками переміщення прибутку оцінюються у 14-16 млрд. дол. США на рік, а втрати податкових надходжень складають мінімум 50-65 млрд. гривень на рік.

Тобто повноцінна комплексна податкова реформа та деофшоризація економіки є майже неможливою, доки не міститиме політичного рішення щодо ліквідації податку на прибуток та запровадження в Україні моделі оподаткування розподіленого прибутку (податок на виведений капітал – ПнВК). Запровадження ПнВК дозволить побудувати в Україні одну із найбільш необтяжливих, сучасних та справедливих податкових систем у світі.

Попри те, що в Україні існує потужний суспільний запит на капітальний ремонт системи оподаткування прибутку компаній, дискусії та політичні обіцянки про запровадження ПнВК тривають з 2015 року. Нагадаємо, що нову ідеологію оподаткування прибутку було запропоновано зареєстрованим у парламенті законопроектом №3357 від 26.10.2015 року.

Процес не є простим та викликає серйозний спротив корумпованої політичної еліти, бюрократичної державної системи та нечесного бізнесу. Цим людям вдалося зупинити реформу на три роки. 6 листопада Верховна Рада України вкотре не спромоглася досягти консенсусу щодо запровадження в Україні моделі оподаткування розподіленого прибутку (законопроект № 8557 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал»).
Реформу відкладено на невизначений термін!

Вважаємо, що час чекати від влади справедливого рішення остаточно вичерпаний, як з огляду на нехтування вимогами Закону № 1797, яким Уряд України було зобов’язано підготувати законопроект щодо ПнВК ще до 01.07.2017, так із огляду на відмову від виконання рішення Національної Ради реформ щодо початку дії податку на виведений капітал з 01.01.2018 року та саботування законопроекту № 8557.
Наша економічна відсталість та слабкість робить подальше відкладання запровадження податку на виведений капітал злочинним.

Україна задля свого майбутнього повинна стати четвертою країною пострадянського простору, яка переходить до оподаткування розподіленого прибутку, поряд з нашими надійними партнерами – Естонією, Грузією та Литвою, досвід яких є яскравим прикладом успішного проведення економічної модернізації.

Естонія, яка першою в світі перейшла у 2004 році до оподаткування розподіленого прибутку, п’ятий рік поспіль оголошується найбільш конкурентоспроможною в Організації економічного співробітництва та розвитку (International Tax Competitiveness Index-2018).

Запровадження в Україні моделі оподаткування розподіленого прибутку призведе до того, що:
– країна перейде до однієї з найбільш конкурентоздатних моделей оподаткування у світі;
– більшість офшорних схем втратять економічний сенс, втеча капіталу припиниться – активи залишаться в країні та почнуть працювати на економіку України;
– бізнес, нарешті, зможе самостійно вирішувати, коли та скільки платити до бюджету зі свого прибутку, зростатиме капіталізація компаній (відображення реального прибутку), що збільшує можливості для отримання зовнішнього кредитування та інвестицій, консолідує ресурси задля майбутнього переоснащення та оновлення основних засобів.

Впровадження моделі оподаткування розподіленого прибутку будує майбутній потенціал стратегічної конкурентної переваги для України та формує перспективу відновлення української економіки.

Політична партія «Основа» вимагає від Верховної ради України негайно розглянути та прийняти в цілому як Закон проект щодо запровадження податку на виведений капітал.

За цією перебудовою майорить надія для всієї України.


З повагою,

Політрада політичної партії «Основа»

Поділитися
Всі Публікації

Приєднатися

Напишіть нам


Контакти

Єдиний інформаційний центр:

0-800-750707
(безкоштовно з будь-якого номера в Україні)Прес-служба: