05.12.2018

ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ ПОТРІБНА НОВА ПРОЦЕДУРА – ТАРУТА

Заява Центральної виборчої комісії про неможливість проводити вибори під час воєнного стану відповідає українському законодавству. Однак влада самим фактом введення воєнного стану створила собі додаткову проблему, і намагається тепер знайти вихід з положення.

Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив народний депутат, лідер партії “Основа” Сергій Тарута.

“ЦВК права в своїй позиції про неможливість проводити вибори під час воєнного стану. Але влада сама ввела військовий стан, а тепер думає, як же “випетляти”, щоб все-таки провести вибори. Але місцеві вибори провести в заплановані терміни вже неможливо. ЦВК скасував процес. Тепер потрібна нова процедура, в рамках якої потрібно дати можливість всім кандидатам чесно конкурувати між собою. Але ж агітація, яка є частиною передвиборної кампанії, в областях, де введено воєнний стан, сьогодні неможлива”, – підкреслив політик.

За словами лідера “Основи”, влада намагається за допомогою складних законодавчих процедур забезпечити можливість виборного процесу.

“Придумують: а давайте ми новий закон зробимо, в рамках зміни закону про воєнний стан, а саме статті 19, мовляв, давайте тепер дозволимо проводити вибори. Але цю можливість потрібно було передбачити ще на етапі, коли готували закон про воєнний стан”, – зазначив він.

Крім того, Сергій Тарута переконаний, що прийнятий парламентом закон про воєнний стан містить велику кількість суперечностей і заплановані раніше на грудень вибори необхідно перенести на більш пізній термін.

“У цьому законі колосальна кількість протиріч, в тому числі Конституції України. Адже там є імперативні норми, які приводяться у виконання, незалежно від зовнішніх обставин. І тому вибори тепер потрібно перенести на весну”, – резюмував політик.

Поділитися
Всі Публікації

Приєднатися

Напишіть нам


Контакти

Єдиний інформаційний центр:

0-800-750707
(безкоштовно з будь-якого номера в Україні)Прес-служба: